Akustická pěna Block

Varianta neexistuje

559 Kč
ks

Akustická pěna Block je určena pro akustický útlum a izolaci, také efektivně pohlcuje odrazy všech zvuků a přeslechů. Více

Výrobce: CovernitKód produktu: 10750 Doprava a platba

Akustická pěna Block je vynikající produkt pro vylepšení akustických vlastností v různých prostorech, jako jsou kina, call centra, průmyslové haly, kluby, nahrávací studia nebo hudební zkušebny. Efektivně absorbuje odrazy zvuků a přeslechů, zejména v oblasti lidského hlasu s frekvencí 880 až 1000 Hz. Vyrábí se z polyuretanové pěny a má otevřenou strukturu buněk, což výrazně zlepšuje její schopnost pohlcovat zvuky a zkracovat dobu nechtěného dozvuku. Pohlcuje a nereflektuje zvuk, což přispívá k optimální akustice prostoru. Kromě přívětivých vlivů na akustiku, slouží také jako tepelný izolant v prostoru, kde je použita a dodává mu zajímavý vzhled.

 

Instalace akustické pěny

Aplikace akustické pěny vyžaduje pevný, nedrolivý a čistý podklad – ideálně bez prachu a případně připravený penetračním nátěrem pro omítky. Pro lepení se doporučuje speciální lepidlo. Před samotným lepením je dobré pečlivě změřit stěny a panely a případně upravit velikost panelů řezem podle potřeby. Poté je dobré si vyznačit rovinu, aby se nalezl jasný orientační bod pro lepení.

 

Lepením se začíná od dolní řady a čeká se, až lepidlo zaschne. První řadou se zajistí opora pro následující řady panelů. Pokračuje se následně směrem nahoru od první řady. Je důležité se vyvarovat nadměrného tahání akustické pěny, aby se zabránilo deformacím profilů a nesprávnému zarovnání panelů. Po přilepení panelu na stěnu je důležité ho dlaněmi důkladně několikrát přitlačit po celé ploše, aby se správně spojil s podkladem.

 

Přednosti Akustické pěny Block

  • vynikající akustický útlum
  • estetický vzhled
  • snadná manipulace a instalace
  • praktický tvar
  • absorpce různých frekvencí

 

Akustická pěna Block
Rozměr  100 x 50 x 8 cm
Výška základny 6 cm
Materiál polyuretan
Teplotní odolnost - 40 / + 90 °C (krátkodobě až 150 °C)
Objemová hmotnost 23 - 35 kg/m3
Barva

tmavě šedá

Pohltivost ⲁ při frekvenci

0,34 - 125 Hz / 0,95 - 250 Hz / 1,14 - 500 Hz /
1 - 1000 Hz / 1,02 - 2000 Hz / 1,04 - 4000 Hz

Příslušenství1

Příslušenství1

Alternativní produkty7