Nopová fólie Maxistud T20

-7%
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

Původní cena 1 160 Kč. Ušetříte 7% (81 Kč) od 1 079 Kč
role

Nopová fólie Maxistud T20 je špičkovým produktem z HDPE, vyvinutým pro ochranu stavebních konstrukcí. Poskytuje mimořádnou odolnost a vydrží až trojnásobnou zátěž oproti běžným nopovým fóliím. Více

Výrobce: CovernitKód produktu: 9014 Doprava a platba

Nopová fólie Maxistud T20 je velmi kvalitní fólie z vysokohustotního polyethylenu (HDPE), která slouží pro ochranu konstrukcí staveb. Tato fólie odolává hmotnosti stavební konstrukce i nahodilému zatížení až 3x více než běžné nopové fólie. S výškou nopů 20 mm zajišťuje tato fólie multifunkční použití. Fólie nabízí ochranu a zároveň má drenážní a separační funkci, navíc tvoří vzduchovou vrstvu pro efektivní odvětrání podloží.

 

Je odolná vůči tlení, chemikáliím, plísním i bakteriím. Rovněž je schopna zachovat čistotu pitné vody a zabraňuje pronikání radonu. Tato fólie je nezbytnou součástí drenážních systémů, chrání vertikální i horizontální izolaci a nahrazuje izolační přizdívku. Díky své výrazné drenážní schopnosti a odolnosti proti vlhkosti je ideální volbou pro extrémně vlhké konstrukce.

Montáž Nopové fólie

Nopovou fólii lze spojovat překládáním, lepením butylkaučukovou páskou nebo svařováním. Je důležité pokládat ji na hladké povrchy bez ostrých výstupků. Při napojování více fólií se doporučuje překrývání minimálně o 4 řady nopů, zejména při využití jako ochrany proti vzlínající vlhkosti. Pro svislé konstrukce, kde není vyžadována vysoká vodotěsnost, jako například při sanaci vlhkého zdiva, je možné fólii připevnit mechanicky. To lze provést pomocí pevnostních hřebů s podložkou. Pokud je fólie využívána jako náhrada izolační přizdívky, mechanické připevnění je možné jen nad úrovní hydroizolace.

 

Přednosti Nopové fólie Maxistud T20

  • vyrobena z kvalitního HDPE
  • odolnost vůči tlení, chemikáliím, plísním a bakteriím
  • zabraňuje pronikání radonu
  • chrání izolaci
  • jednoduchá a rychlá montáž

 

Nopová fólie Maxistud T20
Rozměr 20 x 2 m / 20 x 1 m / 10 x 2 m / 10 x 1 m
Výška nopu 20 mm
Počet nopů 400 ks / m2
Materiál poly­ethy­len (HDPE)       
Plošná hmotnost 800 g / m2
Pevnost v tlaku 130 kN / m2
Tepelný rozsah použití od - 40°C do 80°C
Barva černá

Alternativní produkty3