Protihluková deska

Varianta neexistuje

490 Kč
ks

Protihluková deska představuje vrchol v oblasti zvukové izolace s unikátními akustickými vlastnostmi. Je zcela bez obsahu formaldehydu a jiných škodlivých chemikálií, čímž nabízí naprostou hygienickou a ekologickou čistotu. Více

Výrobce: CovernitKód produktu: 11349 Doprava a platba

Protihluková deska je inovativní zvukově izolační deska, která vykazuje nejvyšší účinnost mezi technologiemi řešení hlukové izolace. Její excelentní schopnost absorpce frekvencí a kročejového hluku výrazně zlepšuje akustické podmínky prostoru. Její unikátní akustické vlastnosti jsou navíc podpořeny naprostou hygienickou a ekologickou čistotou, jelikož deska neobsahuje formaldehyd, ani jiné škodlivé chemikálie. Vyrábí se pomocí patentované technologie a disponuje veškerými potřebnými evropskými certifikáty.

 

Deska rovněž dokáže regulovat vzdušnou vlhkost a je ošetřena technologií Heat Treatment (HT), což zajišťuje odolnost vůči plísním a škůdcům. Materiál desky je ekologický, plně recyklovatelný a vysoce odolný vůči ohni. Je vhodná pro různé aplikace, včetně povrchové úpravy stropů, podlah a stěn. Snadno se aplikuje i v mokrých prostředích a lze ji využít pro kročejový útlum pod různými podlahovými krytinami, jako jsou laminát, dřevo a další. Používá se často v kombinaci s lisovanou pěnou v tzn. sendvičovém zdivu.

 

Instalace Protihlukové desky

Lepení protihlukové desky vyžaduje pevný, nedrolivý a čistý podklad – ideálně bez prachu a případně připravený penetračním nátěrem pro omítky. Pro lepení se doporučuje speciální lepidlo. Před samotným lepením je dobré pečlivě změřit stěny a panely a případně upravit velikost panelů řezem podle potřeby. Poté je dobré si vyznačit rovinu, aby vznikl jasný orientační bod pro lepení.

 

Lepením se začíná od dolní řady a čeká se do doby, než lepidlo zaschne. První řadou se zajistí opora pro následující řady panelů. Pokračuje se následně směrem nahoru od první řady. Je důležité se vyvarovat nadměrného tahání akustické pěny, aby se zabránilo deformacím profilů a nesprávnému zarovnání panelů. Po přilepení panelu na stěnu je důležité ho dlaněmi důkladně několikrát přitlačit po celé ploše, aby se správně spojil s podkladem.

 

Přednosti Protihlukové desky

  • vynikající zvuková izolace
  • hygienická a ekologická čistota
  • snadná manipulace a instalace
  • absorpce zvuku a kročejového hluku
  • certifikovaná kvalita

 

Protihluková deska
Rozměr  120 x 80 x 1 / 120 x 80 x 2 cm
Objemová hmotnost

850 kg / m3

Zlepšení kročejového hluku

26 – 35 dB
Požární odolnost B, s1, d0
Barva

různobarevná

Alternativní produkty5