Uzavírací díl ARCO

-7%
Upřesněte výběr produktu
Varianta neexistuje

Původní cena 155 Kč. Ušetříte 7% (11 Kč) od 144 Kč
ks

Uzavírací díl ARCO je polypropylenová zarážka k izolaci proti vlhkosti a radonu ARCO-TOP, která slouží k vyplnění prázdného prostoru vedle tvarovek. Více

Výrobce: CovernitKód produktu: 10628 Doprava a platba

Uzavírací díl ARCO je polypropylenový doplněk k izolaci proti vlhkosti a radonu ARCO-TOP, který slouží k vyplnění prázdného prostoru vedle tvarovek. Umožňuje připojení prodlužovacího dílu k izolaci či její zakončení. Usnadňuje a zrychluje pokládku izolace, jeho použitím se totiž eliminuje potřeba řezat tvarovky. Díky různým výškovým variantám, které pasují k jednotlivým tvarovkám, se snižuje i spotřeba stavebních materiálů. V kombinaci s tvarovkami a dalšími doplňky tvoří jedinečný systém k odvětrávání vlhkosti a radonu z interiérů budov.

 

Přednosti Uzavíracího dílu ARCO

  • usnadňuje pokládku izolace
  • snižuje spotřebu materiálu
  • různé varianty

 

 

Montáž Izolace proti vlhkosti a radonu

Součástí izolačního systému jsou také doplňkové ukončovací a prodlužovací díly, které slouží k vyplnění volného prostoru vedle tvarovek. Ukončovací díl se používá k rozšíření či k napojení prodlužovacího dílu. Ten umožňuje prodloužení o 10, 12 či 14 cm podle způsobu připojení k ukončovacímu dílu, každý díl je totiž opatřen montážními otvory ve třech různých vzdálenostech. Na obrázku lze vidět schématické znázornění, světle modrou barvou je zvýrazněn ukončovací díl a každý další prodlužovací díl má jinou barvu. Do veškerého příslušentsví lze snadno vyříznout otvor pro správnou ventilaci.

 

 

Nejdříve je potřeba připravit podloží (1) a betonový podklad (2), na který se pokládají vlastní tvarovky. Pro správnou funkci izolace je vhodné použít uzavírací profil ARCO (3) a vytvořit otvory pro větrání, které zajišťují stálou cirkulaci vzduchu. Otvor na severní stěně musí být umístěn co nejníže, na jižní pak výš. Poté se pokládají vlastní moduly ve směru zleva doprava a shora dolů (4). K dispozici jsou také prodlužovací a uzavírací díly, které se používají k vyplnění prostorů vedle modulů v případě, že nelze okamžitě použít uzavírací profil. Díky nim se nemusí tvarovky řezat, čímž se zkracuje doba pokládky. Následně se přes bednění položí kari síť (5), díky čemuž je vytvořena bezpečná pochozí plošina, která se poté zalévá betonem (6). 

 

 
Výpočet počtu tvarovek
Moduly o rozměru 50 x 50 cm, svou plochou odpovídají 0,25 m2 a na pokládku 1 m2 jsou proto potřeba 4 kusy. Platí tedy jednoduchá rovnice: plocha x 4 = potřebný počet tvarovek. U variant H10 a H15, které mají rozměr 58 x 58 cm, je spotřeba 2,97 ks/m2. Rovnice tedy vypadá následovně: plocha x 2,97 = potřebný počet tvarovek.
 
 
Uzavírací díl ARCO
Materiál polypropylen
Tloušťka                               3 cm
Výška 13 - 55 cm

Příslušenství3

Příslušenství3